DARBO ETIKA

 

-Laima, o Tu turi vaikų? - klausia manęs Kipras.
-Ne, Kiprai, neturiu.
- Kaip Tau pasisekė! Galėtum mane išsinuomoti. Pamatytum, kaip su vaikais yra.

 

Taip, aš neturiu vaikų. Bent jau kol kas. Ir tai, kad jų neturiu yra didžiulis privalumas.  Kodėl? Todėl, kad matau šeimos gyvenimą visai kitomis akimis, negu tie, kurie jį patys gyvena. Man viskas atrodo įdomu ir ne savaime suprantama. Šeimų istorijas matau skirtingais kampais ir visų šeimos narių akimis. Todėl  kalbame su tėčiais, juokiamės su mamomis. O su mažaisiais skalbinių bliūde teleportuojamės į kosmosą,  taškome vonios lubas putomis, dažome flomasteriais juodai nagus. Kartais atsitinka šlapių nelaimių. Kartais man mažieji herojai rodo kokius juos gamta sukūrė ir be skrupulų bando pačiupinėti ar su manimi gamtai gavosi taip pat. Kartais tėvams negirdint mažieji mane netikėtai užverčia %&$*# žodeliais ir žiūri, ką į tai atsakysiu. Nutinka, kad pirmąkart ryte pabudęs mažasis herojus pirmiausia stipriai apkabina mane (nors mes nepažįstami), o vėliau mamą. O dažnai dažnai vakare, prieš man išvykstant, mažieji ima ir nusistebi: "Laima, o kam Tau reikia išvažiuoti? Mes tėvų paprašysim, Tu gali pasilikti gyventi spintoje!".

Įsileisti svetimą žmogų į savo namus ir kasdienybę vienai ilgai dienai? XOxo! Čia tai iššūkis! O jei mūsų vaikai elgsis nenuspėjamai? Mūsų namai per prasti, mes nesirengiam ir neatrodom kaip žmonės iš žurnalų viršelių. O jei vaikai prikalbės kokių nesąmonių? O jei "nesueis biolaukai"? O jei vyras tądien užstabdys? O jei Laima prifotografuos ir parodys mus kažkaip ne taip kaip mes norėtume?  Zvimbia galvoje, ar ne? O jei tai bus pačios gražiausios Jūsų šeimos gyvenimo nuotraukos kokias tik esate turėję iki šiol? Gal verta rizikuoti? 

 

Fotografuodama dokumentiškai:

 
  • Neteisiu ir nevertinu Jūsų auklėjimo, Jūsų nuostatų, Jūsų bendravimo manieros, Jūsų buities, Jūsų mitybos, Jūsų aprangos.
  • Nefotografuoju dviprasmiškų nuotraukų, kurios gali prieštarauti gerai moralei ir viešajai tvarkai, arba gali pažeisti Jūsų šeimos garbę ir orumą.
  • Nemanipuliuoju vaikais stengdamasi "sukurti" gerą kadrą.
  • Savireklamoje internete bei spaudos leidiniuose rodau tik tas šeimos fotografijas, kurioms tėvai patys davė raštiškus sutikimus. Net ir turėdama sutikimus kiekvieną kart perklausiu ar galiu nuotraukas publikuoti viename kitame leidinyje ir kokiu tikslu.