Galiu daugiau, nei Tu manai

Niekad neteko susidurti su DS (dauno sindromas). Susiskambiname su Neringa, mergaitės Rugilės su DS mama, tartis dėl fotografavimosi. Klausiu jos "gal ką nors turėčiau žinoti, kaip bendrauti su Rugile, kaip elgtis?". Mama net sutrikusi sako "gerai kad paklausei, bet net neturiu ką pasakyti. Tiesiog eik ir bendrauk". Nenuramina. Jaudinuosi prieš susitinkant. Googlinu internetą. Ir ten randu informaciją, kad DS yra viena papildoma chromosoma, kuria apdovanojo šiuos žmogelius likimas, taip visam gyvenimui paženklindamas ženklu "kitoks". Na ir dar randu svarbiausią informaciją, kad šie "kitokie" yra kūrybingi. Štai kas mane nuramina! Mat nuo vaikystės mane pačią lydėjo apibūdinimas "kažkokia kitokia, prie meno". Nusprendžiu - rasim bendrą kalbą.
Susitinku su Rugile. Pažiūrime kelias sekundes viena kitai į akis. Ji prisiglaudžia prie manęs ir stipriai stipriai apkabina. Ryšys surastas. O juk reikėjo tiek nedaug, tik pagooglinti.

Spalis – visame pasaulyje minimas kaip Dauno sindromo mėnuo. Žmonių su dauno sindromu ir jų globėjų asociacija šį spalį pradeda naują socialinę akciją „Galiu daugiau nei tu manai. Tik leisk įrodyti“.

Džiaugiuosi būdama šio projekto dalimi.

Daugiau: Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija 
#meilechromosomuneskaiciuoja

laimafoto