Parodos "Galiu daugiau nei Tu manai" įspūdžiai, padėkos, akimirkos

Kai autorė parodos išvakarėse užsitaiso gumbą ant kaktos; kai nuotraukos, kabintos pusę nakties ant sienų ima nuo jų bėgioti likus pusvalandžiui iki parodos atidarymo – atrodo viskas. Šakės. Feilinam!!! Bet bim bam išmuša parodos atidarymo minutė ir viskas stojasi į savo vietas pagal geriausią scenarijų. Atvyksta mūsų nuotraukų herojai. Pamatę save toookio dydžio nuotraukose iš nuostabos šūkčioja, ploja rankomis, aikčioja, kaifuoja. Susirenka pulkas žiūrovų, kurie mus laikina ne Feisbukėj, o čia ir dabar. Skeliam su Marta Bielskytė ir Neringa Šalugienė kalbą, dėl kurios visos labai jaudinomės ir VOLA – paroda atidaryta! Įrodėme sau, kad galime.

Parodos metu priėję žiūrovai man sako:
-Bet tai čia taip pozityvu! Taip šviesu! Taip spalvota!
-Būtent! O ar turėjo būti kitaip? Klausiu jų atgal.
- Na bet mes galvojome, kad nors kiek depresyviau bus, jau ir nusiteikėme, pasiruošėme moraliai. Juk paroda apie Žmonės su Dauno sindromu. O tai – ką matome ant sienų – jie šoka, užsiima gimnastika, skaito, plaukioja ir dar taip spalvotai gražiai. Ar tikrai tiek vaikai tiek ir taip gali? Ar tikrai jie su Dauno sindromu? Klausia manęs žmonės neturėję gyvenime galimybės pažinti šį sindromą turinčių žmonių.
- O Jums atrodo, kad čia fotomontažas? :)))))
Ir su šiuo klausimu mano veidą nuplieskia plati šypsena. Suprantu, kad tikslas „GALIU DAUGIAU NEI TU MANAI“, į kurį ėjome su visa parodos komanda, pasiektas! Taip šie vaikai iš ties gali! Daugiau, negu atrodo.

Šiuo postu nuoširdžiai noriu padėkoti Neringa Šalugienė, kuri šiais metais patikėjo man tokią svarbią švietėjišką misiją, Marta Bielskytė, kuri atvėrė man naujus pažinimo horizontus ir viską organizavo taip, tarsi būčiau pasaulinio lygio žvaigždė. Bet šiame projekte žvaigždė esu ne aš. Mūsų TIKROSIOS ŽVAIGŽDĖS yra mūsų parodos NUOTRAUKŲ HEROJAI. Jų GLOBĖJAI. Ir taip pat visi SOCIALINIAI DARBUOTOJAI, TRENERIAI, MOKYTOJAI. Pastaruosius stebėjau dirbant ir mačiau virš jų galvų šviečiančias aureoles. Tikrai.

Noriu padėkoti mūsų rėmėjams: Compensa koncertų salė kuri mums davė tokią šviesią pozityvią erdvę, mus vaišino ir žiūrėjo į mūsų užgaidas kantriai ir geranoriškai. Noriu padėkoti reklamos gamybos kompanijai Parazitas.lt – kurie spaudė mūsų fotografijas maksimaliais kiekiais ir kokybiškai. Jūs Rėmėjai iš didžiosios raidės. Be limitų. Be pasimaivymų.

Ir pagaliau AČIŪ mūsų žiūrovams, kurie atėjo vedami smalsumo, noro pažinti, kurie buvo su mumis ir mus laikino gyvai!

Ir tikriausia, Marta Bileskytė, labiausiai mudvi dėkojame savo mylimiesiems, savo šeimoms, mūsų draugams. Be Jūsų palaikymo ir meilės mudvi nebūtume tokios kietos. Marta, ar ne?:)

Nuoširdus ačiū Jums visiems!

#galiudaugiauneitumanai
#meilėchromosomųneskaičiuoja

Straipsnis apie parodą  "Lietuvos ryte": "Meilė chromosomų neskaičiuoja"