Dienos istorija su MĖTA SIMU KIPRU IR TĖVELIAIS

laimafoto seimos fotosesija

Sėdi Mėta prie laukujų durų ryte patempusi lūpą. Dar sekundė ir užgros dūdų orkestru. Klausiu jos kas atsitiko? Kūkčiodama ji atsako „Tėtis išėjo į darbą, o aš nespėjau jo apkabinti ir pabučiuoti.“ Visgi tėtis grįžta bučkiui, nes kasdienybės rock‘n‘roll‘e kažkur pradingo batai, o be jų į darbą nekažkaip. Tėtis Gintas stipriai stipriai apkabina Mėtą, po penkis kartus Simą, Kiprą, prabėgom pakšteli į žandą mamai ir atsidūsta: „Nenoriu šiandien į darbą! Noriu būti su Jumis!”. Mes prižadame atvažiuoti pasiimti jį iš darbo anksčiau, nes apie piet jau būsime jo kaip reikiant pasiilgę. Kaip mums sekėsi toliau, žiūrėkite patys: https://www.laimafoto.lt/dienosistorijasumetakiprusimuirtev…
Na o dienai baigiantis, vaikų kambaryje, laukiant paskutinių kadrų, Kipras sako: "Tu Laima jau važiuok... čia pas mus viskas tęsis dar ilgai. Dar koks keturiasdešimt du apsikabinimai ir dvidešimt du labanakt. Ir taip kokius keturis sykius, o paskui - vėl iš naujo".
Važiuoju namo ir galvoje kelių mažų žodelių lygtis sukasi: (TĖVŲ) PRIORITETAS=INVOLVED+INLOVE.

Šeimos dokumentika: dažnai užduodami klausimai

KOKIOMS ŠEIMOMS SKIRTOS ŠIOS  FOTOISTORIJOS? Jos skirtos atsipūtusioms, truputį "pačiuožusioms" ir kreizėti mėgstančioms šeimoms, kurioms "amžino bardako būsena" namuose ir galvose nekelia diskomforto. Jos skirtos tėvams, nusivylusiems lietuviškomis šeimos fotosesijų patirtimis, bet norinčiomis turėti profesionalių savo šeimos ir vaikų fotografijų. Jos skirtos tėvams, kurie po vestuvių fotosesijos prisiekė sau "niekada daugiau neužsiimsim tokiomis nesąmonėmis ir niekas mūsų neprivers!". Jos skirtos šeimoms, kurias pykina nuo tobulai sušukuotų, tobulai aprengtų, tobulomis šypsenomis pasipuošusių šeimų nuotraukų. Jos skirtos tiems, kas save nors viename aukščiau išvardytame punkte atpažįsta.

šeimos fotosesija
laisvalaikio dovanos
šeimos fotografija

KAIP ĮTIKINTI VYRĄ FOTOGRAFUOTIS? Niekaip! Jei po mano portfolio peržiūros Jūsų šeimos nariai nėra sužavėti dokumentine fotografija ir nešūkteli "Jėėė, darom!!!" - aš ne Jūsų šeimos fotografė.

šeimos fotosesija

KURIOMIS DIENOMIS GALIME FOTOGRAFUOTIS? Visomis Jums patogiomis. Ypač tam tinkami mamadieniai, tėvadieniai bei atostogų dienos. Laisvų birželio / liepos / rugpjūčio savaitgalių nėra daug, bet susitarti įmanoma. Nefotografuoju lapkričio–sausio mėnesiais imtinai. Šiokiadienių bei savaitgalių fotografavimosi kainoraščiai skiriasi.

KAIP TAVE UŽSISAKYTI? KOKIOS REZERVACIJOS SĄLYGOS? Po pirmo pokalbio telefonu ir susitarimo fotografuotis atsiunčiu Jums pasirašyti sutartį elektroniniu būdu. Mano negrąžinamas datos rezervacijos mokestis yra 50% visos sutarties sumos. Likusi sutarties suma mokama atsiimant nuotraukas.

šeimos fotografija

NORIME SAVO NUOTRAUKŲ PRIVATUMO. Galimos pusiau viešinamos ir visiškai neviešinamos sesijos. Nors man labai svarbu parodyti pasauliui ką darau, lygiai taip gerbiu Jūsų privatumą. Visiškai neviešinamų sesijų sutarties kainai taikomas 30% mokestis. Pusiau viešinamoms sesijoms (leidžiant naudoti 25 vnt. mano pačios pasirinktų fotografijų) taikomas 15% mokestis sutarties sumai.

šeimos fotosesija

O GALIMA PASIBANDYTI TOKIĄ SESIJĄ? Taip. Galime fotografuoti pusės dienos istorijas. Tokios istorijos tinkamos auginantiems kūdikėlius  arba vieną vaiką šeimoje.

KIEK NUOTRAUKŲ GAUSIME? Ne mažiau 100 vnt. unikalių kadrų iš visos dienos istorijos,- perpus - iš pusės dienos istorijos.

fotosesija šeimai

MES GYVENAME NE VILNIUJE. Jei vykstu į Jūsų vietą savo transportu, Lietuvoje taikomas 70 EUR kelionės mokestis. Kelionės laikas iš fotosesijos trukmės neišsiskaičiuoja.

PASIKEITĖ MŪSŲ PLANAI.  Sumokėjus datos rezervacijos mokestį fotosesijos perplanavimas galimas vieną kartą. Perplanuojant antrą kartą šis mokestis mokamas iš naujo.

sergam

MES SUSIRGOME. Jokio nutylėjimo!!!! Apie visas ligas (ypač užkrečiamas), kuriomis sergate arba artimiausiu metu susirgote privalu informuoti mane iki fotografuojantis. Juk Jūs nenorėtumėte, kad aš taip pat tai nutylėčiau? 

šeimos fotografija

KAIP ELGTIS SU VAIKAIS? Taip, kaip ir kasdien. Laikykitės taisyklių, kuriomis vadovaujatės organizuodami savo kasdienybę. Tai nėra diena be limitų, tai diena kai truputėlį leidžiama daugiau nei kasdien.  Negąsdinkite manimi vaikų ir nemanipuliuokite sakydami "jei blogai elgsitės, Laima išvažiuos." Neprašykite vaikų žiūrėti į mane ir sakyti "o dabar žiūrim į kamerą čyyyyz!". 

šeimos fotografija

KAIP TAVIMI RŪPINTIS TĄ DIENĄ? Nepersistengti! Neklausinėkite nuolat ar noriu to ar ano. Ko noriu - pasiprašau. Atlaisvinkite man gerą sprindį laisvos lentynos plotelio prieškambario spintoje ar sekcijoje keliems objektyvams pasidėti. Valgau ir geriu tai, ką ir Jūs. Nesimaivau. Tiesa, kavos puodelį geriu pusdienį, tad nepradanginkite jo :) Neesu alergiška nei maistui nei gyvūnams.

AR MUMS REIKIA MOKĖTI UŽ TAVE LANKYTINOSE VIETOSE? Taip, už visus įėjimus mokate Jūs.

AR TU ATVAŽIUOJI SAVO TRANSPORTU? Taip, bet dienos eigoje važinėju su Jumis. 

šeimos fotografija


MŪSŲ NAMAI NĖRA SUPER STILINGI IR ERDVŪS. Šiek tiek šviesos ir šiek tiek erdvės turi kiekvieni namai, kad juose įvyktų fotografija.Ateinu į Jūsų šeimą fotografuoti ne Jūsų namų interjero, bet Jūsų santykių ir emocijų. Aplinka – tik fonas. Jūs ir Jūsų ryšys yra tikroji nuotraukų prabanga.

Dienos istorija su Vytaute Jogaile ir tėveliais

seimosfotosesija

Atvažiuok į Druskininkus! Mes ten atostogausim. Bus gegužis, viskas žydės. Gegužis. Važiuoju. Sniegą ant langų drebia. Šalta. Bet vos tik praveriu viešbučio kambario duris, už kurių atostogauja Vytautė Jogailė ir tėveliai – šalčio kaip nebūta. 
-Tėti, tėti, tėti!!!, – lipdamos viena per kitą ant tėčio spygauja mergaitės. Spygavo jos ne 5 minutes. Oi ne penkias... Visą ilga dieną nepaleisdamos tėčio iš matymo lauko jos tikrų tikriausiai su dideliu džiaugsmu duetu spiegė „TĖĖĖTIII“.
-Donata, klausiu mamos,- iš kur čia taip Jūsų šeimoje?
-Laima, iš meilės visa tai! 
Dienos pabaigoje, tėtis guli lovoje, o mes su Vytaute, Jogaile ir mama šokinėjam ant tos pačios lovos ir jau visos choru klykiame „-Tėti Tėti Tėtiiiiii!!!!!“.
Tėtis giliai atsidūsta:
-Viskas, nebegaliu, man tiek meilės per daug! 
Tada mes jam uždengiam burną ir nosį, kad taip daugiau nekalbėtų ir klykiam toliau.
Paliekant jų kambarį manęs viešbučio poilsiautojai mandagiai klausia „ Iki kada Jūsų atostogos?“
Visa atostogų dienos istorija: www.laimafoto.lt/dienosstorijasuvytautejogaileirteveliais

Ar verta rizikuoti ir fotografuotis dokumentiškai?

-Laima, o Tu turi vaikų? - klausia manęs Kipras.
-Ne, Kiprai, neturiu.
- Kaip Tau pasisekė! Galėtum mane išsinuomoti. Pamatytum, kaip su vaikais yra.

Taip, aš neturiu vaikų. Bent jau kol kas. Ir tai, kad jų neturiu yra didžiulis privalumas.  Kodėl? Todėl, kad matau šeimos gyvenimą visai kitomis akimis, negu tie, kurie jį patys gyvena. Man viskas atrodo įdomu ir ne savaime suprantama. Šeimų istorijas matau skirtingais kampais ir visų šeimos narių akimis. Todėl  kalbame su tėčiais, juokiamės su mamomis. O su mažaisiais skalbinių bliūde teleportuojamės į kosmosą,  taškome vonios lubas putomis, dažome flomasteriais juodai nagus. Kartais atsitinka šlapių nelaimių. Kartais man mažieji herojai rodo kokius juos gamta sukūrė ir be skrupulų bando pačiupinėti ar su manimi gamtai gavosi taip pat. Kartais tėvams negirdint mažieji ant manęs pabando %&$*# leksiką ir žiūri, ką į tai atsakysiu. Nutinka, kad pirmąkart ryte pabudęs mažasis herojus pirmiausia stipriai apkabina mane (nors mes nepažįstami), o vėliau mamą. O dažnai dažnai vakare, prieš man išvykstant, mažieji ima ir nusistebi: "Laima, o kam Tau reikia išvažiuoti? Mes tėvų paprašysim, Tu gali pasilikti gyventi spintoje!".

šeimos fotosesija

Įsileisti svetimą žmogų į savo namus ir kasdienybę vienai ilgai dienai? XOxo! Čia tai iššūkis! O jei mūsų vaikai elgsis nenuspėjamai? Mūsų namai per prasti, mes nesirengiam ir neatrodom kaip žmonės iš žurnalų viršelių. O jei vaikai prikalbės kokių nesąmonių? O jei "nesueis biolaukai"? O jei vyras tądien užstabdys? O jei Laima prifotografuos ir parodys mus kažkaip ne taip kaip mes norėtume?  Zvimbia galvoje, ar ne? O jei tai bus pačios gražiausios Jūsų šeimos gyvenimo nuotraukos kokias tik esate turėję iki šiol? Gal verta rizikuoti? 

laimafoto 055.jpg

FOTOGRAFUODAMA DOKUMENTIŠKAI:

  • Neteisiu ir nevertinu Jūsų auklėjimo, Jūsų nuostatų, Jūsų bendravimo manieros, Jūsų buities, Jūsų mitybos, Jūsų aprangos.
  • Nefotografuoju dviprasmiškų nuotraukų, kurios gali prieštarauti gerai moralei ir viešajai tvarkai, arba gali pažeisti Jūsų šeimos garbę ir orumą.
  • Nemanipuliuoju vaikais stengdamasi "sukurti" gerą kadrą.
  • Savireklamoje internete bei spaudos leidiniuose rodau tik tas šeimos fotografijas, kurioms tėvai patys davė raštiškus sutikimus.