2017 vestuvių momentai

Kažkokiu reaktyviniu greičiu šie metai pro akis pralėkė! Atsiverčiu archyvus – ir negaliu patikėti – sapnavau, ar tikrai tiek gražių vestuvinių istorijų mačiau?! Ir tiek šypsenų ir tiek gero oro! Kaip greitai prisiminimai iškrenta iš galvos... gerai, kad bent fotografijomis  galima juos atgal prisišaukti.

Daugiau vestuvinių istorijų: www.laimafoto.lt/vestuvės

Parodos "Galiu daugiau nei Tu manai" įspūdžiai, padėkos, akimirkos

Kai autorė parodos išvakarėse užsitaiso gumbą ant kaktos; kai nuotraukos, kabintos pusę nakties ant sienų ima nuo jų bėgioti likus pusvalandžiui iki parodos atidarymo – atrodo viskas. Šakės. Feilinam!!! Bet bim bam išmuša parodos atidarymo minutė ir viskas stojasi į savo vietas pagal geriausią scenarijų. Atvyksta mūsų nuotraukų herojai. Pamatę save toookio dydžio nuotraukose iš nuostabos šūkčioja, ploja rankomis, aikčioja, kaifuoja. Susirenka pulkas žiūrovų, kurie mus laikina ne Feisbukėj, o čia ir dabar. Skeliam su Marta Bielskytė ir Neringa Šalugienė kalbą, dėl kurios visos labai jaudinomės ir VOLA – paroda atidaryta! Įrodėme sau, kad galime.

Parodos metu priėję žiūrovai man sako:
-Bet tai čia taip pozityvu! Taip šviesu! Taip spalvota!
-Būtent! O ar turėjo būti kitaip? Klausiu jų atgal.
- Na bet mes galvojome, kad nors kiek depresyviau bus, jau ir nusiteikėme, pasiruošėme moraliai. Juk paroda apie Žmonės su Dauno sindromu. O tai – ką matome ant sienų – jie šoka, užsiima gimnastika, skaito, plaukioja ir dar taip spalvotai gražiai. Ar tikrai tiek vaikai tiek ir taip gali? Ar tikrai jie su Dauno sindromu? Klausia manęs žmonės neturėję gyvenime galimybės pažinti šį sindromą turinčių žmonių.
- O Jums atrodo, kad čia fotomontažas? :)))))
Ir su šiuo klausimu mano veidą nuplieskia plati šypsena. Suprantu, kad tikslas „GALIU DAUGIAU NEI TU MANAI“, į kurį ėjome su visa parodos komanda, pasiektas! Taip šie vaikai iš ties gali! Daugiau, negu atrodo.

Šiuo postu nuoširdžiai noriu padėkoti Neringa Šalugienė, kuri šiais metais patikėjo man tokią svarbią švietėjišką misiją, Marta Bielskytė, kuri atvėrė man naujus pažinimo horizontus ir viską organizavo taip, tarsi būčiau pasaulinio lygio žvaigždė. Bet šiame projekte žvaigždė esu ne aš. Mūsų TIKROSIOS ŽVAIGŽDĖS yra mūsų parodos NUOTRAUKŲ HEROJAI. Jų GLOBĖJAI. Ir taip pat visi SOCIALINIAI DARBUOTOJAI, TRENERIAI, MOKYTOJAI. Pastaruosius stebėjau dirbant ir mačiau virš jų galvų šviečiančias aureoles. Tikrai.

Noriu padėkoti mūsų rėmėjams: Compensa koncertų salė kuri mums davė tokią šviesią pozityvią erdvę, mus vaišino ir žiūrėjo į mūsų užgaidas kantriai ir geranoriškai. Noriu padėkoti reklamos gamybos kompanijai Parazitas.lt – kurie spaudė mūsų fotografijas maksimaliais kiekiais ir kokybiškai. Jūs Rėmėjai iš didžiosios raidės. Be limitų. Be pasimaivymų.

Ir pagaliau AČIŪ mūsų žiūrovams, kurie atėjo vedami smalsumo, noro pažinti, kurie buvo su mumis ir mus laikino gyvai!

Ir tikriausia, Marta Bileskytė, labiausiai mudvi dėkojame savo mylimiesiems, savo šeimoms, mūsų draugams. Be Jūsų palaikymo ir meilės mudvi nebūtume tokios kietos. Marta, ar ne?:)

Nuoširdus ačiū Jums visiems!

#galiudaugiauneitumanai
#meilėchromosomųneskaičiuoja

Straipsnis apie parodą  "LIetuvos ryte": "Meilė chromosomų neskaičiuoja"

 

Galiu daugiau, nei Tu manai

Niekad neteko susidurti su DS (dauno sindromas). Susiskambiname su Neringa, mergaitės Rugilės su DS mama, tartis dėl fotografavimosi. Klausiu jos "gal ką nors turėčiau žinoti, kaip bendrauti su Rugile, kaip elgtis?". Mama net sutrikusi sako "gerai kad paklausei, bet net neturiu ką pasakyti. Tiesiog eik ir bendrauk". Nenuramina. Jaudinuosi prieš susitinkant. Googlinu internetą. Ir ten randu informaciją, kad DS yra viena papildoma chromosoma, kuria apdovanojo šiuos žmogelius likimas, taip visam gyvenimui paženklindamas ženklu "kitoks". Na ir dar randu svarbiausią informaciją, kad šie "kitokie" yra kūrybingi. Štai kas mane nuramina! Mat nuo vaikystės mane pačią lydėjo apibūdinimas "kažkokia kitokia, prie meno". Nusprendžiu - rasim bendrą kalbą.
Susitinku su Rugile. Pažiūrime kelias sekundes viena kitai į akis. Ji prisiglaudžia prie manęs ir stipriai stipriai apkabina. Ryšys surastas. O juk reikėjo tiek nedaug, tik pagooglinti.

Spalis – visame pasaulyje minimas kaip Dauno sindromo mėnuo. Žmonių su dauno sindromu ir jų globėjų asociacija šį spalį pradeda naują socialinę akciją „Galiu daugiau nei tu manai. Tik leisk įrodyti“.

Džiaugiuosi būdama šio projekto dalimi.

Daugiau: Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija 
#meilechromosomuneskaiciuoja

laimafoto

DIENOS MOMENTAI SU ADELE IEVA PIJA VINCENTU, JŲ TĖVELIAIS IR SENELIAIS

Tądien Adelei sukako 3. Mūsų buvo tiek daug, šventė buvo tokia intensyvi, kad net svečių nebekvietėm :) Kviečiu pasižvalgyti po dienos momentus: https://www.laimafoto.lt/dienosistorijaadeleievapijavincentasirteveliai

 

laimafoto 078.jpg

DIENOS ISTORIJA SU SAULE RYTU UGNIUMI IR TĖVELIAIS

Dievulio namuose prieš altorių kunigėlis atnaujina ir laimina Jurgitos ir Tomo santuokos dešimtmečio įžadus. Ugnius nuo naujo bato pado krapšto kainą. Rytas įkišęs ranką į burną skaičiuoja nespėjusius iškristi dantis. Saulė, išsivadavusi iš mamos glėbio, atbėga į mane tupinčią su fotokamera, ir iš visų jėgų taip stipriai apkabina, kad abi krentame ir voliojamės ant grindų vos tramdydamos juoką. Kunigėlis klausia nuraudusių iš sarmatos tėvų: “Už ką norėtumėte po 10 metų padėkoti Dievui?“. Tiedu nors ir labai droviai, bet abu vienu balsu atsako: „UŽ VAIKUS!”. Tada kunigėlis klausia Saulės “O Tu, mažoji, už ką padėkosi Dievui?“ „UŽ PAPŪGĄ!” šūkteli Saulė. Ir čia jau visi juokiamės nebesivaldydami, ir mūsų juokas užpildo visą bažnyčią iki skliautų. Kaip rutuliojosi šios šventiškos dienos akimirkos galite pamatyti patys: 
www.laimafoto.lt/dienosistorijaugniusrytassauleirteveliai

laimafoto 043.JPG